Historie Arch Enemy podle tety Wiky

30. ledna 2010 v 15:00 | Malé Ošklivé Dievča |  Arch Enemy
Formování
Skupinu v původní sestavě založil Michael Amott spolu s jeho mladším bratrem Christopherem, ke kterým se připojil zpěvák Johan Liiva a bubeník Daniel Erlandsson. V roce 1998 byl do skupiny přijat basák Martin Bengtsson a bubeník Peter Wildoer a v této nové sestavě vydali album Stigmata.
Tímto albem si získali popularitu jak v Europě tak i v Americe. Byl to jejich první celosvětově vydávané album.

Burning Bridges
Daniel Erlandsson se vrátil zpět k bicím v roce 1999. Vyšlo album Burning Bridges a nedlouho za ním i Burning Japan Live 1999, jehož prodej měl být omezen jen pro Japonsko, ale později bylo vydáno celosvětově.
Album Burning Bridges znamenalo změnu, bylo melodičtější než předešlá alba.

Angela Gossow
Johan Liiva byl v roce 2001 požádán, aby od skupiny odešel. Michael Amott usoudil, že Johan není je přiměřen ke zbytku skupiny a chtěl více "dynamického" frontmana. Nahradila ho Angela Gossow, amatérská žurnalistka a deathmetalová zpěvačka z Kolína, od které Michael toho roku dostal, během jednoho interwiev, její demonahrávku.
První album po přijetí Angely bylo Wages of Sin. V prosinci 2001 se zúčastnili "Japan's Beast Feast 2002", kde účinkovali i Motörhead a Slayer. Album Anthems of Rebellion bylo vydáno v roce2003 a přineslo něteré invace do jejich hudebního projevu, jako je například dvojhlas ve skladbě "End of the Line".
V listopadu nasledujícího roku vydala skupina Arch Enemy album Dead Eyes See No Future, který obsahoval i cover verze některých skladeb od Megadeth, Manowar a Carcass.
V červnu 2005 skupina dokončila nahrávání šestého alba Doomsday Machine.
V červenci 2005 kytarista Christopher Amott opustil skupinu, aby se mohl víc věnovat svému osobnímu životu. Na jeho místo nastoupil Fredrik Åkesson, kterého v roce 2007 znovu Christopher vystřídal.
Vydaní nového alba Rise of the Tyrant pro rok 2007 mělo předznamenat EP Revolution Begins. EP vyšlo 7. září, 2007 a album mělo být vydáno 25. září 2007. Přes P2P se album Rise of the Tyrant dostalo už 27. července 2007.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama