Aleš Brichta

17. února 2010 v 18:12 | Malé Ošklivé Dievča
- (9. srpna 1959, Praha) je český rockový zpěvák. Zakládající člen a kdysi vůdčí osobnost legendární české heavy metalové skupiny Arakain. Dnes vystupuje se svou vlastní kapelou Aleš Brichta Band.

Výlet do historie s tetou WIKI:
S hudbou začínal ještě ve školních lavicích. Nejprve jej ovlivnila americká country. V pubertě přičichl k rockové hudbě a později vedle studia na vysoké škole ekonomické postupně vystřídal několik skupin. Mihl se v Kentauru, Projektilu, aby se vzápětí opět objevil v Apadu, z něhož záhy vykrystalizovalo jádro pozdější legendy jménem Arakain.
Po rovných dvaceti letech, tedy v roce 2002, Aleš opustil po vzájemných neshodách Arakain a pustil se do práce hned na několika frontách. Vedle provozování rockového nonstopu Bum Bar se úspěšný interpret několikrát angažoval i v politice (přispěl k urychlení ostudné volby prezidenta České republiky), sestavil novou skupinu AB Band, de facto 'posmrtně' vydal DVD Arakain - 20 let natvrdo, které obrazově doprovází stejnojmennou knihu, na níž se vydavatelsky rovněž nemalou měrou podílel. Naplno obnovil sólovou kariéru, jak v malé komorní unplugged podobě, tak v plnokrevném provedení; a v neposlední řadě zkraje roku 2003 rozběhl vydávání rockového čtrnáctideníku Rockshock, který se zaměřuje ve velké míře na tuzemskou scénu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Playboy-11 Playboy-11 | Web | 17. února 2010 v 21:49 | Reagovat

Jojoo Brichta je typek =P jinak není zač;) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama