Březen 2010

36 Crazyfists

28. března 2010 v 13:22 | Malé Ošklivé Dievča
dunkelheit.blog.cz
- čtyřčlenná hudební skupina hrající post-hardcore/metalcore pocházející z Anchorage na Aljašce.

ŽÁNR: post-hardcore/metalcore
ZEMĚ: USA - Aljaška
VZNIK: 1994


Historie podle tety Wiki*

Složení:
* Brock Lindow - zpěv
* Thomas Noonan - bicí
* Steve Holt - kytara / zpěv
* Mick Whitney - baskytara

Původní členové:
* Brock Lindow (zpěv)
* Thomas Noonan (bicí)
* Steve Holta (kytara)
* JD Stuart (baskytara)

Diskografie:
* The Tide and Its Takers - 2008
* Rest Inside The Flames - 2006
* A Snow Capped Romance - 2004
* Bitterness the Star - 2002
* 99 Demo - 1999
* In the Skin - 1997
* Suffer Tree (EP) - 1997
* Boss Buckle (EP) - 1995

Historie:

Kapela vydala dvě EP (Boss Buckle, Suffer Tree) a jedno LP (In the Skin) na vlastní náklady. Kapela se pak přesunula do Portlandu v Oregonu, kde se dostala do kontaktu se skupinami jako System of a Down, Primus, Blink-182 nebo NOFX. Na jejich třetím studiovém albu Rest Inside the Flames spolupracovali s Jonahm Jenkinsem z Miltown, Howardem Jonesem a Tomem Gomesem z Killswitch Engage. Název skupiny pochází ze starého kung-fu filmu Jackie Chan and the 36 Crazy Fists.

Oficiální stránky

Historie Sepultury podle tety Wiki

28. března 2010 v 13:10 | Malé Ošklivé Dievča |  Sepultura
Základ kapely byl položen již v roce 1980, kdy spolu začali hrát bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Samotná kapela vznikla v roce 1984, kdy se k bratřím Cavalerům připojili kytarista Jairo Guedez a basskytarista Paulo Jr.

V roce 1985 vydala své první EP nazvané Bestial Devastations. Následující rok vyšlo první album kapely nazvané Morbid Visions. Po vydání Morbid Visions kapelu opustil Jairo Guedez a na jeho místo nastoupil Andreas Kisser. V roce 1987 vyšlo druhé album Sepultury pojmenované Schizophrenia, které bylo zlomem v historii skupiny. Všechna dosavadní alba vyšla u značky Cogumelo Records. Právě album Schizophrenia zapříčinilo to, že kapela podepsala smlouvu s Roadrunner Records. Pod hlavičkou Roadrunner records vyšlo v roce 1989 album Beneath The Remains, které bylo následováno dlouhým evropským turné. V roce 1991 se z dílny Sepultury vynořilo album Arise, které vyšlo 4. dubna. Díky tomuto počinu se kapela stala jednou z nejvíce velebených skupin 90. let. Následující album pojmenované Chaos A.D. vyšlo v roce 1993 a bylo velkým hitem mezi fanoušky metalové hudby, navíc se na něm poprvé začal objevovat zvuk punku. Tento trend pokračoval i na následujícím albu Roots (vydáno 1996).

Od té doby ale začaly kapelu postihovat skoro jen samé starosti a problémy. První nepříjemná událost se stala v roce 1996, kdy před vystoupením na festivalu v Donningtonu Monsters of Rock kytarista a zpěvák skupiny Max Cavalera společně se svojí ženou a manažerkou Sepultury Glorií odjeli do Ameriky, kvůli smrti jejich syna při autonehodě. Kapela tedy vystoupila jako trio. Rok 1996 se černě nezapsal jen do života Cavalerů, ale i do historie Sepultury.

Ke konci roku 1996 kapelu opustil právě Max Cavalera a založil vlastní kapelu Soulfly. Díru po Cavalerovi zacelil Američan Derrick Green. Společně s Greenem kapela v roce 1998 vydala album Against. Against bylo méně úspěšné, než dva jeho předchůdci. V tomto duchu se neslo i následující album Nation. Na těchto dvou albech se Sepultura začala vzdalovat thrash metalu. V roce 2002 vyšlo živé album Under A Pale Grey Sky, což je záznam posledního koncertu Maxe Cavalery se Sepulturou. Kapela toto album neuznává jako oficiálně vydané. V témž roce vyšlo i EP Revolusongs. V roce 2003 skupina vydala album Roorback, které přineslo spoustu pozitivů.

Tímto albem se seskupení rozžehnalo s Roadrunner records a přešlo pod SPV Records. Pod hlavičkou SPV Records již vyšlo živé album Live in Sao Paulo. V dubnu roku 2006 vyšlo album Dante XXI a skupina vystoupila v Praze

Historie 3 Inches of Blood podle tety Wiky

27. března 2010 v 17:25 | Malé Ošklivé Dievča |  3 Inches of Blood
Začátky a éra Battlecry Under a Wintersun
V kapele nejdříve působil Jamie Hooper jako zpěvák před příchodem Cama Pipese. Hooper, Sunny Dhak a Bobby Froese se shodli na názvu 3 IoB a poté přichází Cam Pipes. Ten slyšel jejich EP v domě klávesisty Steve Bayse, jeho dlouholetého přítele a bývalého spoluhráče. Původně byl Pipes požádán přidat jeden hlas do kapely, ale nakonec se stal stálým členem kapely po výsledcích, které se ukázaly, že jsou přesně podle vkusu celé kapely.

Jejich debutové album Battlecry Under a Wintersun bylo nahráno v roce 2002 a vydáno ve spolupráci s Teenage Rampage a Fashion Before Function. Toto album bylo později remasterováno a vydáno již novou nahrávací společností kapely - Minion Music. Album zůstalo téměř bez povšimnutí, dokud se Minion nerozhodli dát je jako předskokany na turné s platinovou rockovou kapelou The Darkness. Touto zkušeností si získali hodně pozornosti, kritiky a uznání ve světě metalu, a kapela v roce 2004 podepsala smlouvu s nahrávací společností Roadrunner.

Advance and Vanquish
V roce 2004 opouštějí kapelu bratři Trawickovi - bubeník a basista - Geoff a Rich. Matt Wood doom/sludge/noise kapely Goatsblood z Vancouveru a Brian Redman je nahrazují. I kytaristé Sunny Dhak a Bob Froese skupinu opustili krátce po nahrávání v červenci 2004, poněvadž "jim turné zabíralo veškerý čas a oni si potřebovali vyřešit určité osobní záležitosti".

Byli rovněž zavázáni s Bloodstone Press, ovšem to již dnes neplatí a spolu s Mikem Payette (který byl třetím ze čtyř akcionářů Bloodstone Press) a Mattem Woodem (který je také ex-členem 3IoB od července 2005 - byl nahrazen Alexei Rodriguez), založili rockovou kapelu Pride Tiger.

Kapela hraje styl více orientovaný na 70. léta NVBHM, když Wood prohlásil: "Nejsem metalista. Nikdo z nás není. Jsem si jistý, že jestli jste studoval 3 Inches of Blood, mohl jste si vybrat, ke komu ve skutečnosti patříme, že? ". Sunny Bobbyho nahradili Justin Hagberg a Shane Clark. Roadrunner udělal perfektní reklamu, a skladba "Deadly Sinners", kterou obsahuje druhá deska Vanquish and Advance se objevila na mnoha CD sampler, kompilacích a dokonce i ve třech videohrách (Tony Hawk: Underground 2, Saints Row 2, a Brutal Legend).

Začne velký tiskový humbuk okolo kapely, který hodně zapůsobil na vzrůst jejich popularity, která stoupla i díky turné v srpnu 2005 Road Rage (s kapelami jako Machine Head a Chimaira).
Tak 3IoB získali mnohem více fanoušků. Také v roce 2005, Justin Hagberg zaznamenal kytary na písních "Dawn of a Golden Age" a "I Don't Wanna Be (A Superhero)" pro Roadrunner United: The All Star Sessions.

V říjnu 2006 kapela otevřela show pro Iron Maiden v USA etapu roku 2006 A Matter of Life and Death World Tour. Výstava byla v Verizon Wireless Amphitheatre v Irvine v Kalifornii.

3 Inches of Blood (3IoB)

27. března 2010 v 17:20 | Malé Ošklivé Dievča |  3 Inches of Blood
dunkelheit.blog.cz
- kanadská heavy metalová kapela z Vancouveru (Britská Kolumbie) založená v roce 1999. Jsou ovlivněni kapelami z doby, která je známá jako Nová vlna britského heavy metalu (na přelomu 70. a 80. let). Těmito kapelami jsou například Iron Maiden či  Judast Priest.

ŽÁNR: heavy metal
ZEMĚ: Kanada, Vancouver
VZNIK: 1999Současní členové:
* Cam Pipes
* Justin Hagberg
* Shane Clark
* Ash Pearson

Dřívější členové:
* Jay Watts
* Geoff Trawick
* Rich Trawick
* Bobby Froese
* Sunny Dhak
* Matt Wood
* Brian Redman (zemřel v roce 2009)
* Alexei Rodriquez
* Jamie Hooper
* Nick Cates

Před vznikem 3IoB, Cam Pipes a Justin Hagberg byli členy v black metalové kapele Allfather. Když bylo Pipesovi 10 let, zpíval ve školním pěveckém sboru.

Diskografie:
* Here Waits Thy Doom (2009)
* Fire Up the Blades (2007)
* Advance and Vanquish  (2004)
* Battlecry Under a Wintersun (2002)


Ale omlouvat se nebudu.

27. března 2010 v 17:09 | Malé Ošklivé Dievča |  Bláboly s kapkou keců.
Ač u PC sedím stále, na blog se mi nějak nechce nic přidávat...
Články "ze života" se mi psát nechtěj a články o kapelách zase nechci přidávat, protože bych to tu zahltila něčím co stejně nikdo nebude číst - potřebovala bych se vrátit do minulosti a tam je všechny zveřejnit aby mi to teď nezaplňovalo titulní stranu a přitom to tu bylo :D chápete to snad že jo... :D

Tak snad jen v bodech...
○ Konečně jsem si vyzkoušela hrát na bicí
○ Vstupenka na Metalfest do Plzně mi už přišla
○ Nehorázně se těším na koncert Krucipüsků a Metalmorů
○ Ange má zbroušený pražce
○ Na hlavě mám dva dready /zatim/
○ Mám nutkání udělat nový design
○ Jsem teď nějaká na roztrhání...
○ Objevila jsem "moře" - je to sice jen rybník, ale ty vlny co tam i malý vítr dokáže vytvořit a hejna uřvanejch racků a "mořskej" smrad ve mě prostě evokují pocity jako když jsme pluli přes Kattegat a Skagerrak
○ Jdu vytvářet články o skupinách...

20. 3. 2010

21. března 2010 v 16:53 | Malé Ošklivé Dievča |  Bláboly s kapkou keců.
dunkelheit.blog.cz
Tak tohle datum si budu asi docela dlouho pamatovat! :D

Luxusní trojkoncert skupin MetalmoR, Black Velvet Suicide a Tragedis.

Jako rozehřávací kapelka přišli BVS a musim uznat, že byli fakt dobří! Dokonce jsem se neudržela a vyrazila jsem házet řepou pod stage, kde opravdu moc lidí nebylo! :D
Pak přišel vrchol večera - moje oblíbená kapelka - MetalmoR - jejich výkon byl jako již tradičně prostě uááá úžasnej!
Nakonec se dočkala i ta strašná halda punkerů a tragický Tragédi zahráli pár děsně tragickej songů... ale pomlouvat je nesmim, protože bubeník je můj "děsně velkej kamarád". U podia jsem vydržela z povinnosti 3 songy, pak se prorvala skrz brutální pogující punkery a kochala jsem se jenom z dálky...

To samozřejmě neni všechno, ale zbytek neni ke zveřejňování! :D

Krk mě dneska kupodivu nebolí - asi už si od minula nejspíš zvykl.... zajímvý...

Tak a další koncert až 16.4. ... to je děsný! Do tý doby ve škole uschnu a umřu!


Už se na ně těším na Krucipísky! :D
A hádejte kdo jim bude dělat předkapelku... ;) :D

Lehce graficky negramotná...

19. března 2010 v 22:43 | Malé Ošklivé Dievča |  Bláboly s kapkou keců.
dunkelheit.blog.cz
A dost! Končím s Photofiltrem!
Je sice úžasně jednoduchej a mam ho fakt ráda a dokonce jsem si na něj už zvykla tak, že využívám 99% funkcí co nabízí, ale výsledky jsou jaksi "marné".
Stáhla jsem si gimp - mimochodem už po několikátý, ale tentokrá se budu snažit ho nesmazat při první neshodě... Držte mi palce milánkové!

Design Nr.5

19. března 2010 v 22:35 | Malé Ošklivé Dievča |  Šatník pana Parádivého
-ukradnut z mého starého blogu-
Spokojenost: 70%
Vydržel přibližně: Týden
Co se mi líbilo: Barvy
Komentář: Už jsem byla přerůžovělá a přetemněná z předešlých designů a neměla jsem sílu vymýšlet nový...Tillova "díra ve tváři"

19. března 2010 v 19:14 | Malé Ošklivé Dievča |  Rammstein
...He had the idea to light up the inside of his mouth. We said to him, "Till, it's enough if you set a flesh-colored wire along here * not a soul's going to see it live. The first rows are 5 meters away, you can totally do it like that." "No, no, I don't want that. I want to have a hole here in my cheek, so we'll bore a hole trough, grommet, and then we'll pull a wire trough." And so we're like, "OK." In the evening, when ha wants to be funny, he pulls the cork out of there, drinks something and doesl like this * and the squirts it out through there. He thinks that's good! It's totally inflamed, you can die from it, but he's doing fine, He's in good mood immediately, I've seen it marelous. I think it's totally impressive when someone sacrifices so much for art! Till needs pain. The texts aren't just pulled out of thin air....

Komentář Rammsteinů z videa "jak se dělalo Ich Tu Dir Weh"
* = ukazuje co a jak

Velmi volně přeloženo:
...Till dostal nápad na "světlo v puse" - kdo viděl klip ví o co jde.. - Tak jsme mu řekli, že stačí, když si do úst zavede svítící drát v barvě kůže, který nebude při živém vytoupení vidět, protože první řada je 5m daleko. A on na to, že takhle ne, že chce díru skrz tvář, kterou se to protáhne. "OK" Teď, když chce být večer vtipný, tak to odšpuntuje, napije se něčeho a pak nafoukne tváře a vystříkne to ven. Myslí si, že je to dobré, ale je to totálně zanícené, může z toho umřít. Ale viděl jsem ho a je úžasné jak je hned v dobré náladě. Myslím, že je naprosto impozantní, když někdo obětuje tolik pro umění! Till potřebuje bolest. Ty texty nejsou jen vytažené z čista jasna...

dunkelheit.blog.cz

Antichrist Warzone

19. března 2010 v 18:45 | Malé Ošklivé Dievča |  1349

To break the barriers of every man's hope
Just show him: reality
Just give him a glimpse of what's beyond,
The lies of sanity
Just show him the lies spun around
Their so-called "normality"
I'll offer you nothing but the simple truth
Just based upon what your eyes can see

There is no heaven, there is no hell
The only truth as you can see it for yourself
So trust nobody but yourself
For that's the only thing you can know that exists
And die with dignity

Thoughts and memories come toward you
Reminds you of your loss and curse
Loss of past, curse of future
You decide what your life should be like
Stop wasting your time and energy
On those unworthy of your affection
The only thing certain is the presence of your being
And like this it will be till the day you die

A significant life through other eyes who see
As meaningless as there can be for me
Hope replaced by hatred
I've never been closer to the "truth"
I'm truly expressing "gratitude"
True thoughts of an atheist

I'll swear to the one that even darkness fear
With a sharp conscience
Risen through lost faith
I'm every drop of hate!

Asking myself why they fear death
When all I fear is endless pain

Can't find a reason in this mess called life
There's no solution as easy as the one I give you
Just a shot gun with a single blast

Or face reality
And face your own fears
And grow stranger
And die with dignity

This is how I remind you of my presence

Attraction
Rejection

Self destruction
Satisfaction

20 nejdůležitějších kurev v historii lidstva

18. března 2010 v 16:39 | Malé Ošklivé Dievča
1. Kdy už, kurva, konečně přestane pršet? (Noe, 4314 před Kristem)
2. Kurva, nešlapte mi tady v těch kruzích, volové! (Archimedes, 126 před Kristem)
3. Kurva, to je ale vedro! (Johanka z Arku, 1431)
4. Kdy už tam kurva konečně dorazíme? (Krystof Kolumbus, 1492)
5. Kurva, jak si ty flanďáci vlastně myslejí, že mám ten strop namalovat? (Michelangelo, 1566)
6. Co sis to kurva vzala, Julie? (Romeo Montecchio, 1595)
7. A stejně se, kurva, točí! (Galileo Galilei, 1633)
8. Jak je to, kurva, možné, že to nikdo nechápe? (Albert Einstein, 1938)
9. Pojď, Moniko! Kurva, vždyť se to nikdo nedozví! (Bill Clinton, 1997)
10. Která kurva namazala ty liány vazelínou? (Poslední slova Tarzanova, o přesném datu tohoto výroku se vědci dosud přou)
11. ,,Co je tu zde, kurva, za plíseň?´´ (A.Fleming, 1928)
12. Zase Pátek.. kurva to to letí...(Robinson Crusoe)
13. ,,KURVA!!'' Co se stalo? ,,Ale nic, jen se mi zvrhlo kafe na klavesnici , nemáš kapesníček? (černobyl 26.dubna roku 1986 v 1 hodinu 23 minut na 4. reaktorovém bloku)
14. "Kurva, chce se mi chcát"... (Tycho Brahe 1601)
15. "Kurva, ty máš ale divný vlasy." (Perseus při boji s Medusou)
16. Chuck Norris : A kurva! Sáblíková jede !!(r.2010)
17."A co kurva mám s tím šutrem dělat?" - Homo habilis (1,7 milionu let př.K.)
18. Kurva to je tma!!! (Esmeralda)
19. Kurva, moje pata!(Achilles)
20. auuu!! Kurva jabko posraný....(Isaak Newton)

Konec prázdnin!

14. března 2010 v 18:27 | Malé Ošklivé Dievča |  Bláboly s kapkou keců.
Ty jo.. ještě si vzpomínám, jak jsem psala, že mám celý týden před sebou.... teď už je všechno v piči!

Ale užila jsem si to...

Sobotní koncert MetalmoRů a těch ostatních.... byl luxusní! A dneska mě opravdu luxusně bolí za krkem! :D
Dokonce nemůžu udržet hlavu v úhlu abych mohla koukat na obrazovku... takže jen tohle krátké info! :D


Metalocalypse

11. března 2010 v 15:07 | Malé Ošklivé Dievča |  Metalocalypse
Metalocalypse je americká animovaná groteska, kde hlavní roli hraje deathmetalová superskupina Dethklok, která je největší kulturní velmocí na světě, předběhla Belgii a stala se 12. nejsilnější ekonomikou na světě. Když skupina ohlásila, že vydání nového alba se opozdí, fanoušci začali páchat masové sebevraždy. Seriál je plný černého humoru, nadsázky a hlavně metalu.


Inspirace? Nr.2

11. března 2010 v 14:46 | Malé Ošklivé Dievča |  Inspirace...
Metallica - Enter Sandman

Tokio Hotel - Der letzte Tag

Inspirace? Nr.1

11. března 2010 v 13:05 | Malé Ošklivé Dievča |  Inspirace...

The Rasmus - Not like the other girls


Tokio Hotel - Spring Nicht

Olga D - The Ultimate Violinist

11. března 2010 v 9:15 | Malé Ošklivé Dievča
Phantom of the Opera

Tak jsem došla k závěru...

10. března 2010 v 19:26 | Malé Ošklivé Dievča |  Bláboly s kapkou keců.
...že když je obloha zatažená a hnusně fouká a vy máte týden prázdniny a už v neděli si říkáte "co sakra budu dělat" není dobré snažit se zabavit čtením Sartra za hudebního doprovodu CD Duffy - Rockferry nebo KoRn - Greatest Hits Vol. 1.

Je to totiž dost depkotvorný!

...Když člověk žije, neděje se nic. Mění se dekorace, lidé přicházejí a odcházejí, toť vše. Nikdy nic nezačíná. Dny na sebe navazují bez ladu a skladu, je to jen nekonečné a jednotvárné sčítání. Čas od času udělá člověk dílčí součet: řekne si: tak už tři roky cestuji, už tři roky jsem v Bouvillu. Nikdy také nic nekončí: Člověk nikdy neopouští nějakou ženu, přítele či město naráz. A pak, všechno si je podobné: Šanghaj, Moskva, Alžír, po čtrnácti dnech je všechno stejné. Občas - ale jen málokdy - člověk zaznamená bod, povšimne si, že je připoután k nějaké ženě, že se zapletl do šlamastiky. Je to rychlé jak blesk. A pak průvod pokračuje, člověk zase sečítá hodiny a dny. Pondělí, úterý, středa. Duben, květen, červen. 1924, 1925, 1926.
To znamená žít...

Ale stejně ho mám ráda - kdo jiný by takhle úžasné dokázal popsat člověka?

...Je poněkud udýchaný a míří na mne svou velkou oslí čelistí. Je cítit tabákem a tlející vodou. Krásné vyjevené oči mu září jako dvě ohnivé koule a nečetné vlasy tvoří svatozář kolem lebky z páry. Pod tou lebkou provozují Samojedové, Nyam-Nyamové, Malggašové a obyvatelé Ohnivé země nejpodivnější obřady, pojídají staré otce, děti, za zvuku tam-tamu se až do vyčerpání otáčejí kolem vlastní osy, oddávají se frenetickému amoku, splují své mrtvé, nechávají je na střechách, pouštějí je po vodě v loďce osvětlené pochodní, náhodně se páří, matka se synem, otec s dcerou, bratr se sestrou, mrzačí se, vyklešťují, vytahují si rty destičkami, dávají si do zad vyřezávat obludná zvířata...

Asi si půjdu zahrát nějakou flashovku... :D

Chriss Angel v CSI New York

10. března 2010 v 17:11 | Malé Ošklivé Dievča |  Filmy
Video jsem objevila díky Lily:

Takovým úžasným psychopatem bych se nechala klidně i zabít! :D

Jinak kdo Chrisse neznáte, tak by jste to měli urychleně napravit!
Asi mu zařídím rubriku... :D

A ještě jednou do kola...

10. března 2010 v 16:56 | Malé Ošklivé Dievča |  To nejlepší z hudebního světa - suběktivně vybráno.
Jednou za čas objevíte nějaký song, kterému nejde odolat a pouštíte ho pořád do kola. To určitě všichni znáte... tak tady je souhrn těch písniček, které takto učarovali mně v posledních měsících.


HIM - Heartkiller


škWor - Krtek


Lady Gaga - Bad Romance


Slot - Dead Star


Munchies - Karibik

bandzone.cz/munchies


Cradle Of Filth - Nymphetamine


Nina Hagen, Apocalyptica - Seeman


Rob Zombie - Living Dead Girl


Khatchadour Tankian - Bari Arakeel - Featuring Serj Tankian


Serj Tankian - Sky Is Over

No bylo jich víc! :D Ale myslím, že to pro dnešek uplně stačí! :D